Logo Teáter komika - divadelná maska bez popisu

Zastávka

Neverbálne autorské komediálne predstavenie s prvkami pantomímy, klauniády a komediálneho herectva.

Charakteristika

  • neverbálne predstavenie určené pre diváka od 15 rokov
  • dĺžka predstavenia cca 60 min.
  • skrátená verzia pre komponované programy podľa potreby od 10 – 30 min.
  • interiér, exteriér

Neverbálne autorské komediálne predstavenie s prvkami pantomímy, klauniády a komediálneho herectva je inšpirované celkom všednou každodennosťou. Hoci aj čakaním na autobusovej zastávke. Je naživo sprevádzané zvukmi, ktoré umocňujú etudy do ešte dokonalejšieho komického tvaru. Počas predstavenia sa diváci stávajú spolutvorcami etud, a tak sa vytvára priestor pre interaktivitu a situačnú komiku.

Muž sa prizerá na nervóznu náhlivosť, zhon a nepochopiteľnú trmu-vrmu doby, ktorú žijeme. Spoj, ktorým chcel cestovať, zmešká a nasledujúci je v nedohľadne. Ako naložiť s časom? Ako zaplátať čas nekonečného čakania? Predstavenie vypovedá o neplánovanom ocitnutí sa na periférii mesta, ktoré môže byť s trochou fantázie i zábavné. Táto Zastávka chce byť viac než obyčajnou zastávkou. Chce znamenať naozajstné zastavenie sa v prúde životných udalostí. Zastavte sa s nami.

Nepriamo nadväzuje na pantomimické predstavenie Žurnál ohodnoteného Zlatým gunárom na medzinárodnom festivale humoru a satiry Kremnické gagy 2005.

V septembri 2012 bolo odohrané na podujatí Atrs Festival Port Moody vo Vancouveri (Kanada). A získalo si veľkú priazeň publika.

námet, scenár, réžia: Adrián Ohrádka
hrajú: Adrián Ohrádka

Technické požiadavky

  • hrací priestor minimálne 5 × 4 m s prístupom na javisko z hľadiska (spolupráca s publikom), prispôsobenie sa neštandardnému hraciemu priestoru je možné po dohode
  • štandardné osvetlenie javiska spredu, zhora bez náročných svetelných efektov
  • zvuková aparatúra na prehrávanie CD-nosičov (príp. z USB) + spolupráca so zvukárom
  • príprava scény cca 30 min. + zvuková skúška 15 min.
  • zbalenie scény cca 15 min.

Podrobnejšie informácie

Zaujala Vás naša ponuka, potrebujete podrobnejšie informácie, máte záujem o predstavenie?

Adrián Ohrádka
+421 905 129 475
adrian@teaterkomika.sk

Fotogaléria

Videozáznam

×

Neustále sa snažíme zdokonalovať webstránky teaterkomika.sk aj pomocou súborov cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac o cookies